آب گوارا

(قُلْ أَرَأَيْتُمْ إِنْ أَصْبَحَ مَاؤُكُمْ غَوْراً فَمَن يَأْتِيكُم بِمَاء مَّعينٍ)

بگو: به من خبر دهيد اگر آب (آشاميدني شما) به (زمين) فرو رود چه كسي آب روان برايتان خواهد آورد؟

امام باقر (عليه السلام) در تفسير اين آيه فرمودند:«اين آيه درباره امام قائم (عجل الله تعالي فرجه الشريف ) نازل شده است. خداوند مي‌فرمايد: اگر امامتان از شما غايب شود و ندانيد كه او كجاست، چه كسي امام آشكاري براي شما خواهد آورد تا اخبار آسمان و زمين و حلال و حرام خداوند بلند مرتبه را براي شما بازگو كند؟ سپس فرمودند: به خدا سوگند تأويل اين آيه هنوز نيامده است و ناگزير خواهد آمد.»

1_آب مايه حيات است.  (وَجَعَلْنَا مِنَ الْمَاء كُلَّ شَيْءٍ حَيٍّ) «و هر چيز زنده ‌اي را از آب پديد آورديم.»

نفس عيسوي امام مهدي (عجل الله تعالي فرجه الشريف) نيز حيات‌بخش قلب‌هاي مرده انسان‌های آخرالزمان خواهد بود.

2_نياز به آب همگاني است. هيچ موجود زنده‌اي را نمي‌توان يافت كه از اين مايه حيات بي‌نياز باشد. همچنين است نياز به امام زمان؛ چرا كه همه انسان‌ها و لو در عمق درياهاي دانش فرو رفته باشند و اوج كهكشانهاي انديشه را در نور ديده باشند، باز نه تنها دست نيازشان به آستان امام بلند است، بلكه نيازشان به امام، نيازي به اندازه اضطرار است؛ از اين رو امام صادق (عليه السلام )فرمودند: «اگر در روي زمين جز دو نفر باقي نمانده باشند يكي از آنها حجت خواهد بود.»

3_آب گرچه گاهي از بستر زمين ناپديد مي‌شود؛ امّا جريان زلال آن در اعماق زمين پيوسته برقرار است و زمين هرگز از نعمت آب مَحروم نخواهد شد؛ خواه دربستر آن و خواه در ژرفاي آن. نحوه حضور امام زمان (عجل الله تعالي فرجه الشريف) در كره زمين هم‌چنين است. آن حضرت اگر در عيان زمان و زمين مشهود نباشد در نهان آن پيوسته حاضر و ناظر است.

 «همانا زمين از حُجت خالي نخواهد بود؛ چه آشكار و عيان و چه پوشيده و پنهان.»

0 دیدگاه در “آب گواراافزودن → خودتان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس