اطاعت از امام زمان (عج)

يكي از زيبايي‌ها و لذت‌هاي جواني، گذراندن عمر در اطاعت الهي است كه باعث توجه و عنايت ربوبي است. پيامبر مكرم اسلام(صلي الله عليه و آله وسلم) مي‌فرمايد:

خداوند جواني را كه جواني خود را در اطاعت خدا سپري كند دوست دارد.

بايد دانست، اطاعت از وليِ خدا، همانند اطاعت از پروردگار است؛ از اين رو وظیفه بسيار لازم و ضروري جوان نسبت به امام خود، پيروي و اطاعت از امام زمان(عليه السلام) است.  محبت ورزيدن بدون پيروي، مانند شعار بدون عمل است كه صداقت در آن، جايي ندارد.

 خداوند متعال به پيامبرش مي‌فرمايد:

 قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُونِي يُحْبِبْكُمْ اللَّه

بگو، اگر خدا را دوست مي‌داريد، از من پيروي كنيد، تا خدا شما را دوست بدارد.

اميرمؤمنان(عليه السلام) در تفسير اين آيه مي‌فرمايد: پيروي پيامبر(صلي الله عليه و آله وسلم) محبت خدا است.

ادعاي محبت به خالق هستي و خليفه او وقتي راست است كه شخص مدعي، پيرو اهل بيت(عليهم السلام) باشد.

امام صادق(عليه السلام) مي‌فرمايد:

« مَا أحبَّ اللهَ عَزَّوَجَلَّ مَنْ عَصاهُ»

كسي كه خدا را معصيت و نافرماني مي‌كند، او را دوست ندارد.

 

انتظارهاي امام زمان(عجل الله تعالي فرجه الشريف) از جوانان

توقعات امام مهدي(عجل الله تعالي فرجه الشريف) از شيعيان و – به ویژه، جوانان- بسيار روشن است. پيروي و ياري رساندن به اهل‌بيت(عليهم‌السلام) مهم‌ترين و اصلي‌ترين خواسته يوسف زهرا(عجل الله تعالي فرجه الشريف) است. احترام به پدر و مادر، انصاف با مردم، دوري از گناهان، پيروي از ولايت فقيه و زمينه‌سازي ظهور، از انتظارات مسلّم امام زمان(عجل الله تعالي فرجه الشريف) از جوانان است. صرف نيروها و استعدادهاي جواني در راستاي خواست امام زمان(عجل الله تعالي فرجه الشريف) به آن ارزش مضاعف مي‌دهد.

همه جوانان، وقت و عمرشان را در اموري که به آن، دلبستگی دارند، صرف مي‌كنند؛ اما انتظار امام زمان(عجل الله تعالي فرجه الشريف) اين است كه عمر و استعداد هركس در راه رضاي خداوند و رشد و تعالي فرد و جامعه صرف شود و در راه باطل صرف نشود.

اميرمؤمنان حضرت علي(عليه‌السلام) توصيه مي‌فرمايد: كسي كه خود را به امور غير ضروري مشغول كند، امور ضروري را از دست مي‌دهد.

به كار بستن نيروي جواني در اين راه، از انتظارات امام زمان(عليه‌السلام) است. البته اگر در اين فرصت، لغزشي هم صورت پذيرد، از چشم امام زمان(عجل الله تعالي فرجه الشريف) مخفي نمي‌ماند؛ ولي آن امام مهربان، براي توفيق جوانان در اين راه دعا مي‌كند.با وجود آن که سيماي برخي جوانان در تابلوي آخرالزمان منفي بيان شده‌است، روزنه‌هاي اميد زيادي به سوي جوانان باز است و مي‌توانند، تصوير مثبت و زيبايي را از خود به جهانيان ارائه دهند

0 دیدگاه در “اطاعت از امام زمان (عج)افزودن → خودتان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فارسی سازی پوسته توسط: همیار وردپرس